Pagaliau nusprendėte įsigyti naujų žieminių padangų porą ? Esate pasiruošę važiuoti apsnigtais ir apledėjusiais keliasi ?
Tačiau kur laikyti nenaudojamas padangas ? Lengviau pasakyti, kur jų geriau nelaikyti – vaikų kambaryje (dėl pradūrimo pavojaus), virtuvėje (daug garų, aukšta temperatūra), vonioje (drėgna) –, nei rasti tinkamą laikymo vietą.
Trumpai aptarsime idealias padangų laikymo sąlygas.
Padangos neskirtos ilgalaikiam sandėliavimui. Apskritai padangų laikymas kelis mėnesius netinkamomis sąlygomis gali turėti neigiamą poveikį.
Padangos turi būti laikomos žemoje temperatūroje ne dienos šviesoje (ozonas turi neigiamą poveikį padangų gumai). Patalpa turi būti gerai vėdinama (be skersvėjų).
Rūsys arba dirbtuvės tinka labiau nei palėpė ar garažas dėl didelių temperatūros skirtumų.
Padangas reikia laikyti vertikalioje padėtyje, siekiant išvengti deformacijos ir neapsunkinti montavimo darbų. Jos neturėtų būti sudėtos ar sukrautos viena ant kitos.
Jei laikote padangas su baltais užrašais, būtina uždengti užrašus, kad juoda guma nenusidažytų nuo baltos.
Taip pat galima kiekvieną padangą dėti į plastikinį maišą, paliekant kuo mažiau oro ir taip apsaugoti padangą nuo dulkių ir drėgmės.
Sandėliuojant padangas su oro kamera, iš jų turėtų būti išleista pusė oro.
Prieš montuodami atidžiai apžiūrėkite padangų vidų, nes drėgmė gali pažeisti metalinius padangos suoksnius, o šiukšklės gali užkimšti oro vožtuvą.
Nuo ratlankių nuimtas sandėliuojamas padangas būtina reguliariai pasukti, kad padanga nesideformuotų į vieną pusę.
Padangų sandėliavimas su ratlankiais yra geresnis pasirinkimas nei pirmasis variantas. Tačiau tam reikia turėti atsarginius ratlankius. Tokias padangas reikia laikyti horizontalioje, o ne vertikalioje padėtyje. Priešingai nei be ratlankių, padangos su ratlankiais gali būti dedamos viena ant kitos.
Privalumai: sandėliavimo metu neatsiranda jokių deformacijų.
Taip pat reikėtų reguliariai pasukti sandėliuojamus ratus, kad jie nesideformuotų.
Ar deformuotos padangos – nebetinkamos naudoti ?
Susiplojimo fenomenas, atsirandantis nepakankamai rūpestingai prižiūrint padangas, pranyksta pašildžius padangą. Vis dėlto, deformacija, atsiradusi dėl ilgo padangos gulėjimo jos nepasukant (daugiau nei 6 mėnesius) gali sukelti nepataisomą žalą.
Kai kurios padangos yra labiau pažeidžiamos už kitas :
Abiem mūsų aptartais atvejais yra svarbu pažymėti padangas (priekinė kairioji, priekinė dešinioji, ir t. t.), kad būtų įvykdyti padangų sukimosi saugos reikalavimai.
Kad nesugadintumėte padangų, reikia, kad jų neslėgtų automobilio svoris, todėl šis turėtų būti laikomas ant atramų. Jei tam nėra galimybių, reikia 25 % padidinti padangų slėgį ir kas tris mėnesius pakeisti automobilio stovėjimo padėtį.
Automobilio, kuriuo nevažiuojate, padėtį būtina pakeisti kas tris mėnesius, kad nesideformuotų padangos.